Midnight Commander - en to wa translation catalogue (285 entries)

en:  with source mask:
wa:  avou li masse soûrdant:

en: %6d of %d
wa: %6d di %d

en: %o %f "%s"%m
wa: %o %f «%s»%m

en: %s: failure
wa: %s: berwete

en: &Abort
wa: Ri&noncî

en: &Access time
wa: E&ployî

en: &Add current
wa: R&adjouter ci do moumint

en: &Add new
wa: R&adjouter novea

en: &Again
wa: &Eco on côp

en: &Always use ftp proxy
wa: &Tofer eployî on proxy ftp

en: &Append
wa: &Mete å coron

en: &Background
wa: &Fond

en: &Backspace through tabs
wa: &Backspace å d' triviè des rtiraedjes

en: &Backwards
wa: È&n erî

en: &Brief file list
wa: &Coûte djîvêye des fitchîs

en: &Cancel
wa: &Rinoncî

en: &Configuration...
wa: &Apontiaedje...

en: &Delete
wa: &Disfacer

en: &Directory tree
wa: &Brantches do ridant

en: &Discard
wa: &Taper la hatch et match

en: &Dismiss
wa: &Rinoncî

en: &Edit - F4
wa: &Aspougnî - F4

en: &Equal split
wa: Pårti e deus bokets les &minmes

en: &Extension
wa: &Cawete

en: &Fake half tabs
wa: &Fås dmeys ritiraedjes

en: &Filter...
wa: &Passete...

en: &Full file list
wa: Djîvêye e&tire des fitchîs

en: &Horizontal
wa: Di &Coûtchî

en: &Insert
wa: &Sititchî

en: &Keep
wa: &Wårder

en: &Kill
wa: &Touwer

en: &Layout...
wa: arindj&mint del pådje...

en: &Listing mode...
wa: Môde &Djîvêye...

en: &Local
wa: &Locå

en: &Long file list
wa: &Longue djîvêye des fitchîs

en: &Marked all
wa: &Mårker tot

en: &Modify time
wa: C&andjî tins

en: &Move
wa: &Bodjî

en: &Name
wa: &No

en: &Never
wa: &Måy

en: &No
wa: &Neni

en: &OK
wa: I &Va

en: &Open file...
wa: &Drovî fitchî...

en: &Quick
wa: A&beye

en: &Quit
wa: &Cwiter

en: &Reget
wa: &Rapexhî

en: &Regular expression
wa: Erûle&ye Ratoûrneure

en: &Remove
wa: &Waester

en: &Replace
wa: &Mete el Plaece

en: &Resume
wa: &Rataker

en: &Retry
wa: &Rissayî

en: &Return does autoindent
wa: &Ritiraedje avou ene ritoûne

en: &Reverse
wa: Å&rvier

en: &Save
wa: &Schaper

en: &Save setup
wa: &Schaper l' apontiaedje

en: &Select
wa: T&chwezi

en: &Set
wa: &Mete

en: &Size
wa: &Grandeu

en: &Size only
wa: Rén ki li &Grandeu

en: &Skip
wa: &Passer

en: &Sort order...
wa: Ôrde po &Relire...

en: &Stable Symlinks
wa: &Stocaesse loyéns simbolikes

en: &Stop
wa: &Håwe

en: &Suspend
wa: Mete a &Djok

en: &System Wide
wa: &Tot avå li Sistinme

en: &Thorough
wa: E&tir

en: &Tree
wa: Å&be

en: &Undelete files (ext2fs only)
wa: Disra&Facer des fitchîs (seulmint ext2fs)

en: &Unsorted
wa: Nén r&elî

en: &Up
wa: &Dizeu

en: &Update
wa: &Mete a djoû

en: &User
wa: &Ûzeu

en: &User defined:
wa: A vosse &Môde:

en: &Using shell patterns
wa: Dji m' &sieve des modeles do shell

en: &Vertical
wa: D' &Astampé

en: &View - F3
wa: &Loukî - F3

en: &Yes
wa: &Oyi

en: (stalled)
wa: (a djok)

en: <Unknown group>
wa: <Groupe nén cnoxhou>

en: <Unknown user>
wa: <Ûzeu nén cnoxhou>

en: <readlink failed>
wa: <readlink a fwait berwete>

en: A&ll
wa: &Tertos

en: A&ppend
wa: ra&djouter å coron

en: Accessed:  %s
wa: Eployî:  %s

en: Active VFS directories
wa: Ovrants ridants VFS

en: Alwa&ys
wa: to&Fer

en: Background Jobs
wa: Bezognes di fond

en: Background process:
wa: Porcessus di fond:

en: Backspace key
wa: Backspace

en: C&lear marked
wa: &Waester li mårke

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Cannot change directory
wa: Dji n' sai candjî di ridant

en: Cannot invoke command.
wa: Dji n' sai enonder li cmande.

en: Cannot open cpio archive
    %s
wa: Dji n' sai drovî li fitchî cpio
    %s

en: Cannot open named pipe %s
wa: Dji n' sai drovî li lomêye bûze %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
wa: Dji n' sai drovî li fitchî %s po scrire divins:
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
wa: Dji n' sai scrire e fitchî %s :
    %s

en: Changes to file lost
wa: Les candjmints do fitchî ont stî pierdous

en: Chmod command
wa: Comande Chmod

en: Command
wa: Comande

en: Con&tinue
wa: &Tcheryî

en: Configure options
wa: Apontyî les tchûzes

en: Confir&m before saving
wa: ra&certiner dvant di schaper

en: Copy "%s" directory to:
wa: Copyî li ridant «%s» dins:

en: Create a new Directory
wa: Fé on novea Ridant

en: Delete key
wa: Delete

en: Deleting
wa: Dji disface

en: Device:    %s
wa: Éndjin:    %s

en: Directory hotlist
wa: Ridant pol Djîvêye Rascoûrti

en: Directory label
wa: No do ridant

en: Directory path
wa: Tchimin viè li ridant

en: Disable mouse support in text version
wa: Ni nén sopoirter li soris dvins li modêye tecse

en: Displays the current version
wa: Håyneye li modêye do moumint

en: Domain:
wa: Dominne:

en: Down arrow key
wa: Fletche valeye

en: Dynamic paragraphing
wa: Fé les hagnons al voleye

en: Edits one file
wa: Aspougne on fitchî

en: End key
wa: End

en: Error
wa: Aroke

en: Existing filename (filename symlink will point to):
wa: No do fitchî k' egzisteye dedja (li loyén simbolike va loyî après):

en: Extension file edit
wa: Aspougnî les cawetes di fitchîs

en: External panelize
wa: Difoûtrins paneas

en: F&ull 8 bits input
wa: I&ntreye 8 bits etire

en: FT&P link...
wa: Loyén &FTP...

en: File
wa: fitchî

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
wa: Li fitchî %s n' est ni da vosse ni da root. Tot l' monde pout bén scrire divins.
    Do côp, si vos vos e siervoz, ça pôreut esse dandjureu...

en: File: %s
wa: Fitchî: %s

en: Files tagged, want to cd?
wa: Essegne metowe so les fitchîs, voloz-ve fé on cd?

en: Filesystem: %s
wa: Sistinme di fitchîs: %s

en: Fill tabs with &spaces
wa: rimpli les tabulåcions avou des &Vûdes

en: Find File
wa: Trover Fitchî

en: Find SUID and SGID programs
wa: Trover les programes SUID eyet SGID

en: Find rejects after patching
wa: Trover les sacwè nén prijhes på patch

en: Finished
wa: Fwait

en: Flag
wa: Drapea

en: Full 8 bits output
wa: Sôrteye 8 bits

en: Function key 1
wa: F1

en: Function key 10
wa: F10

en: Function key 11
wa: F11

en: Function key 12
wa: F12

en: Function key 13
wa: F13

en: Function key 14
wa: F14

en: Function key 15
wa: F15

en: Function key 16
wa: F16

en: Function key 17
wa: F17

en: Function key 18
wa: F18

en: Function key 19
wa: F19

en: Function key 2
wa: F2

en: Function key 20
wa: F20

en: Function key 3
wa: F3

en: Function key 4
wa: F4

en: Function key 5
wa: F5

en: Function key 6
wa: F6

en: Function key 7
wa: F7

en: Function key 8
wa: F8

en: Function key 9
wa: F9

en: Getting file
wa: Aberwetant l' fitchî

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
wa: Clapant! Li båze di dnêyes po vosse terminå est pår fwaite!
    Totes vos tapes rotèt a l' idêye.

en: Grepping in %s
wa: Dji cwîr dins %s

en: Group
wa: Groupe

en: Group name
wa: No do groupe

en: Help
wa: Aide

en: Home key
wa: Home

en: If &size differs
wa: si li &grandeu n' est nén li minme

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
wa: Dj' a rapexhî on fitchî nén etir. El fåt-i wårder?

en: Input / display codepage:
wa: Ecôdaedje po ls intrêyes/rexhowes:

en: Insert key
wa: Insert

en: Internal error:
wa: Divintrinne aroke:

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
wa: Dj' a l' idêye ki totes vos tapes rotèt ddja 
    a môde di djin. Clapant, edon?

en: L&ynx-like motion
wa: bodjî come dins L&ynx

en: Label for "%s":
wa: Etikete po «%s»:

en: Launches the file viewer on a file
wa: Enonder li håyneu di fitchî so on fitchî

en: Layout
wa: Adjinçmint

en: Learn keys
wa: Aprinde des tapes

en: Left arrow key
wa: Fletche hintche

en: Links:     %d
wa: Loyéns:     %d

en: Listing mode
wa: Môde djîvêye

en: Location:  %Xh:%Xh
wa: Eplaeçmint:  %Xh:%Xh

en: Mode
wa: Môde

en: Mode:      %s (%04o)
wa: Môde:      %s (%04o)

en: Modified:  %s
wa: Candjî:  %s

en: Move "%s" directory to:
wa: Bodjî li ridant «%s» dins:

en: Name
wa: No

en: New hotlist entry
wa: Novele intrêye el djîvêye rascoûrti

en: No node information
wa: Nole informåcion sol nouk

en: No space information
wa: Nole informåcion so li stindeye

en: Non&e
wa: &Nouk

en: None
wa: Nouk

en: OK
wa: I Va

en: On
wa: Metou

en: Other 8 bit
wa: Ôte 8 bit

en: Other command
wa: Ôtès cmandes

en: Overwrite all targets?
wa: Sipotchî totes les såmes

en: Overwrite this target?
wa: Sipotchî cisse såme chal?

en: Owner
wa: Da

en: Owner name
wa: No do prôpietaire

en: Owner:     %s/%s
wa: Da:     %s/%s

en: Page Down key
wa: Pådje copete

en: Page Up key
wa: Pådje valeye

en: Pane&lize
wa: Mete e &Panea

en: Password for \\%s\%s
wa: Mot di passe po \\%s\%s

en: Password:
wa: Secret:

en: Pipe close failed
wa: Li cloyaedje del bûze a fwait berwete

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
wa: Tchôkîz so %s
    et s'  rawårdez djusk' a tant ki li messaedje eva.
    
    Adon, tchôkîz co on côp sol minme tape po vey s' i gn a on 'I Va' k' aparexhe
    djusse asto do boton.
    
    Si vos voloz spiter foû, tchôkîz on côp so Escape
    et ratindoz eto.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
wa: Tchôkîz totes les tapes k' on vs dit vaici. On côp ki c' est fwait, waitîz

en: Press any key to continue...
wa: Tchôkîz so tot l' minme li kéne tape po tcheryî pus lon...

en: Quick cd
wa: Abeye cd

en: Quit
wa: Cwiter

en: Request to run in color mode
wa: Fé roter e coleurs

en: Requests to run in black and white
wa: Fé roter e noer et blanc

en: Right arrow key
wa: Fletche droete

en: S&et marked
wa: M&ete li mårke

en: S&kip
wa: Pa&sser Hute

en: SM&B link...
wa: Loyén SM&B...

en: Search
wa: Cweri

en: Searching
wa: Dji cwîr

en: Searching %s
wa: Dji cwîr %s

en: Set &all
wa: Mete &Totafwait

en: Set &groups
wa: Mete les &groupe

en: Set &users
wa: Mete les û&zeus

en: Size
wa: Grandeu

en: Size:      %s
wa: Grandeu: %s

en: Sort order
wa: Ôrde po relire

en: Source
wa: Soûrdant

en: Specifies a color configuration
wa: Dire avou kénès coleurs

en: Start at:
wa: Ataker a:

en: Stopped
wa: Djoké

en: Subgroup - press ENTER to see list
wa: Hopê efant - tchôkîz so ENTER po vey li djîvêye

en: Symbolic link
wa: Loyén simbolike

en: Symbolic link filename:
wa: No do fitchî loyén simbolike:

en: Synta&x highlighting
wa: mete e &valeur l' emantchaedje

en: Target
wa: Såme

en: The TERM environment variable is unset!
wa: Li variåve d' evironmint TERM n' est nén metowe!

en: Timeout for freeing VFSs:
wa: Tins a ratinde po delîberer les VFS:

en: To run on slow terminals
wa: Po-aler so des londjins terminås

en: Type `exit' to return to the Midnight Commander
wa: Tapez «exit» po-z eraler a Midnight Commander

en: Up arrow key
wa: Fletche copete

en: Username:
wa: No di l' ûzeu:

en: Warning
wa: Advertixhmint

en: Warning: Cannot change to %s.
wa: Advertixhmint: dji n' sai candjî dins %s.

en: With support for background operations
wa: Avou sopoirt po les bouyes di fond

en: Wrap mode
wa: Môde côpaedje di roye

en: `%s' is not a symbolic link
wa: «%s» n' est nén on loyén simbolike

en: directories
wa: ridants

en: directory
wa: ridant

en: execute/search by group
wa: enonder/cweri på groupe

en: execute/search by others
wa: enonder/cweri påzès ôtes

en: execute/search by owner
wa: enonder/cweri pa prôpietaire

en: file
wa: fitchî

en: files
wa: fitchîs

en: files/directories
wa: fitchîs/ridants

en: fish: Connected, home %s.
wa: fish: Raloyi, måjhon %s.

en: fish: Disconnecting from %s
wa: fish: Dji m' disraloye di %s

en: fish: Reading directory %s...
wa: fish: Dji lé li ridant FTP %s...

en: fish: Sending password...
wa: fish: dj' evoye li scret di l' ûzeu...

en: ftp anonymous password:
wa: secret po ftp anonime:

en: ftpfs directory cache timeout:
wa: Tins a ratinde pol muchete do ridant ftpfs

en: ftpfs: CWD failed.
wa: ftpfs: CWD a fwait berwete.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
wa: ftpfs: Dji m' disraloye di %s

en: ftpfs: Invalid host name.
wa: ftpfs: måva no di lodjeu.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
wa: ftpfs: måva login po l' ûzeu %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
wa: ftpfs: Dji lé li ridant FTP %s... %s%s

en: ftpfs: connection interrupted by user
wa: ftpfs: disraloyî pa l' ûzeu

en: ftpfs: connection to server failed: %s
wa: ftpfs: dj' a fwait berwete come dji m' raloyîve å sierveu: %s

en: ftpfs: logged in
wa: ftpfs: moussî dvins

en: ftpfs: making connection to %s
wa: ftpfs: dji m' raloye a %s

en: ftpfs: sending login name
wa: ftpfs: dj' evoye li no di login

en: ftpfs: sending user password
wa: ftpfs: dj' evoye li scret di l' ûzeu

en: group
wa: groupe

en: key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
wa: tape, ou bén clitchîz avou vosse soris pol defini. Bodjî avou Tab.

en: non-local vfs
wa: vfs nén locå

en: other
wa: ôte

en: owner
wa: da

en: read by group
wa: sicrire på groupe

en: read by others
wa: lére påzès ôtes

en: read by owner
wa: lére pa prôpietaire

en: sec
wa: seg.

en: set group ID on execution
wa: mete l' ID pol groupe a l' enondaedje

en: set user ID on execution
wa: mete l' ID po l' ûzeu a l' enondaedje

en: sticky bit
wa: bit aclapé

en: to:
wa: a:

en: which keys are not marked with OK.  Press space on the missing
wa: les kénès tapes ni sont nén mårkeyes avou 'I Va'. Tchôkîz sol bår d' espåce so les mankantès

en: write by group
wa: lére på groupe

en: write by others
wa: sicrire påzès ôtes

en: write by owner
wa: sicrire pa prôpietaire
