Midnight Commander - en to be translation catalogue (1080 entries)

en: 
    Background process: Directory not empty.
    Delete it recursively?
be: 
    Фонавы працэс: каталог не пусты.
    Выдаліць рэкурсіўна?

en: 
    Directory not empty.
    Delete it recursively?
be: 
    Каталог не пусты.
    Выдаліць рэкурсіўна?

en: 
    Failed while close:
    %s
be: 
    Памылка у час закрыцця:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of `mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
be: 
    Калі ласка, пасылайце любыя паведамленні аб памылках (уключаючы вывад 'mc -V')
    як цiкеты на www.midnight-commander.org

en:  %s%s file error
be:  %s%s памылка файлу

en:  (%ld block) |  (%ld blocks)
be[0]:  (%ld блок)
be[1]:  (%ld блока)
be[2]:  (%ld блокаў)
be[3]:  (%ld блокаў)

en:  with source mask:
be:  з зыходным шаблонам:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
be: "%s"
    i
    "%s"
    адзiнкавы каталог

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
be: "%s"
    i
    "%s"
    адзiнкавы файл

en: "%s" is not a regular file
be: "%s" не зьяўляецца звычайным файлам

en: %6d of %d
be: %6d з %d

en: %b %e  %Y
be: %b %e %Y

en: %ld replacements made
be: Ажыццёўлена падстановак: %ld

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
be: %s
    не падобны да tar-архіва.

en: %s byte | %s bytes
be[0]: %s байт
be[1]: %s байта
be[2]: %s байтаў
be[3]: %s байтаў

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
be: %s утрымлівае падвойныя запісы! Пропуск!

en: %s in %d file | %s in %d files
be[0]: %s у %d файле
be[1]: %s у %d файлах
be[2]: %s у %d файлах
be[3]: %s у %d файлах

en: %s is not a directory
be: %s не каталог

en: %s opening remote file %s
be: %s адкрыцця аддаленага файла %s

en: %s removing remote file %s
be: %s выдалення аддаленага файла %s

en: %s renaming files
be: %s перайменавання файла

en: %s: Warning: file %s not found
be: %s: Папярэджанне: файл %s не знойдзены

en: %s: done.
be: %s: зроблена.

en: %s: failure
be: %s: збой

en: &Abort
be: &Перарваць

en: &Above
be: Верхняя

en: &Access time
be: Час &доступу

en: &Active VFS list
be: Сп&іс актыўных ВФС    C-x a

en: &Add current
be: Дадаць &Бягучы

en: &Add new
be: &Дадаць

en: &Advanced chown
be: Правы (па&шыраныя)

en: &Again
be: Паў&тор

en: &All charsets
be: Усе кадыро&ўкі

en: &Always use ftp proxy
be: &Заўжды выкарыстоўваць FTP проксі

en: &Append
be: У &Канец

en: &Background
be: У ф&оне

en: &Background jobs
be: Фонавыя &заданні

en: &Backspace through tabs
be: &Забой, абыходзячы табуляцыю

en: &Backwards
be: &Назад

en: &Beginning
be: Пачатак &файла

en: &Below
be: &Ніжняя

en: &Brief file list
be: &Скарочаны спіс файлаў

en: &Cancel
be: &Адмянiць

en: &Cancel quit
be: Пера&рваць выхад

en: &Case sensitive
be: Улік рэ&гістру

en: &Chdir
be: Пера&ход

en: &Command
be: &Каманда

en: &Compare directories
be: &Параўнаць каталогі

en: &Configuration...
be: &Канфігурацыя

en: &Copy
be: Кап&iраваць

en: &Cut to clipfile
be: &Выдаліць у файл

en: &Decimal offset
be: &Зрушэнне (дзесятковае)

en: &Delete
be: &Выдаліць

en: &Directory tree
be: &Дрэва каталогаў

en: &Discard
be: &Скасаваць

en: &Dismiss
be: &Закрыць

en: &Display bits...
be: &Біты сімвалаў...

en: &Do backups with following extension:
be: &Зрабiць копію з наступным пашырэннем:

en: &Do not change
be: &Не змяняць

en: &Drop down menus
be: Выпадзенне мэн&ю падчас выкліку

en: &Edit
be: П&раўка

en: &Edit - F4
be: &Праўка - F4

en: &Encoding...
be: &Кадыроўка...

en: &End
be: &Канец

en: &Equal split
be: &Роўныя памеры

en: &Extension
be: Па&шырэнне

en: &External formatter
be: &Знешняе фарматаванне

en: &Fake half tabs
be: &Сімуляваць няпоўн.табуляцыю

en: &Fast dir reload
be: &Хуткая загрузка каталога

en: &Fastest (Assume large files)
be: &Хуткі (для вялікіх файлаў)

en: &File
be: &Файл

en: &Files only
be: Толькi файлы

en: &Filter...
be: &Фільтр

en: &Filtered view
be: Прагляд праз &вывад каманды

en: &Find all
be: Знайсцi ўсе

en: &Find declaration
be: &Знайсці  дэкларацыю

en: &Find file
be: Пошук &файла

en: &Find recursively
be: Знайсці &Рэкурсіўна

en: &Flush bookmarks
be: &Скінуць закладкі

en: &Format paragraph
be: Фарматаваць &параграф

en: &Full file list
be: &Поўны спіс файлаў

en: &General...
be: &Агульныя...

en: &Go to line...
be:  Перайсці да радка...

en: &Grab lock
be: Захапіць блакоўку

en: &Group undo
be: &Групавая адмена

en: &Horizontal
be: &Гарызантальнае

en: &Ignore case
be: Ігнараваць &рэгістр

en: &Ignore lock
be: &Ігнараваць блакоўку

en: &Info
be: &Інфармацыя

en: &Inode
be: &Інода

en: &Insert
be: У &Пачатак

en: &Insert file...
be: &Уставіць файл...

en: &Invert selection
be: &Звярнуць вылучэнне

en: &Keep
be: &Захаваць

en: &Keybar visible
be: М&еткі клавіш

en: &Kill
be: &Забіць

en: &Layout...
be: &Вонкавы выгляд

en: &Left
be: &Левая панэль

en: &Line number (decimal)
be: &Нумар радка (дзесятковы)

en: &Link
be: &Жорсткая спасылка

en: &Listing format edit
be: &Рэдагаванне фармату

en: &Listing mode...
be: Фар&мат спісу...

en: &Local
be: &Лакальны

en: &Long file list
be: &Пашыраны спіс файлаў

en: &Macintosh format (CR)
be: Фармат &Macintosh (CR)

en: &Mail...
be: &E-mail...

en: &Mark columns
be: Пазначыць &стаўбец

en: &Marked all
be: Пазначыць &усе

en: &Menu file
be: Файл мен&ю

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
be: &Мінімальны (шукаць меншы лік адрозненняў)

en: &Mkdir
be: Ствар&энне каталога

en: &Modify time
be: Час &мадыфікацыі

en: &Mouse page scrolling
be: Старонкавае лiстанне мы&шой

en: &Move
be: Пера&мясціць

en: &Name
be: &Назва

en: &Never
be: &Ніколі

en: &New
be: &Новы

en: &Next bookmark
be: &Наступная закладка

en: &No
be: &Не

en: &Normal
be: &Звычайны

en: &OK
be: &Так

en: &Open file...
be: &Адкрыць файл...

en: &Options
be: &Налады

en: &Overwrite
be: &Перапісаць

en: &Panel options...
be: &Налады панеляў

en: &Paste output of...
be: Уставіць в&ывад ад ...

en: &Permissions
be: &Правы доступу

en: &Prev bookmark
be: &Папярэдняя закладка

en: &Quick
be: &Хуткі

en: &Quick cd
be: Зме&на каталога

en: &Quick save
be: &Хуткае захаванне

en: &Quick view
be: &Хуткi прагляд

en: &Quit
be: &Выхад

en: &Redo
be: &Паўтарыць

en: &Refresh
be: Абна&віць

en: &Refresh screen
be: Пера&маляваць экран

en: &Reget
be: пера&Чытаць

en: &Regular expression
be: &Рэгулярны выраз

en: &Remove
be: &Выдаліць

en: &Rename/Move
be: Пера&йменаванне

en: &Replace
be: &Замяніць

en: &Replace...
be: &Замяніць...

en: &Rescan
be: Пера&сканiраваць

en: &Resume
be: &Узнавіць

en: &Retry
be: Па&ўтарыць

en: &Return does autoindent
be: &Аўтараўнанне зваротам карэткі

en: &Reverse
be: &Адваротны

en: &Right
be: &Правая панэль

en: &Safe save
be: &Бяспечнае захаванне

en: &Save
be: &Захаваць

en: &Save setup
be: &Захаваць наладку

en: &Search
be: &Пошук

en: &Search...
be: &Пошук...

en: &Select
be: &Выбраць

en: &Set
be: &Усталяваць

en: &Size
be: &Памер

en: &Size only
be: Па &памеры

en: &Skip
be: П&рапусціць

en: &Sort order...
be: Парадак &сартавання

en: &Sort...
be: &Сартыроўка...

en: &Stable Symlinks
be: &Захоўваць сімвалічныя спасылкі

en: &Start/Stop record macro
be: &Старт/Стоп запісу макраса

en: &Stop
be: &Спыніць

en: &Suspend
be: Пры&пыніць

en: &Symlink
be: &Сімвалічная спасылка

en: &System Wide
be: &Агульнасістэмны

en: &Thorough
be: Па&байтны

en: &Toggle bookmark
be: Устанавіць/&зняць закладку

en: &Toggle ins/overw
be: &Рэжым устаўкі/замены

en: &Toggle line state
be: Пераключэнне статусу &радка

en: &Tree
be: Д&рэва

en: &Undelete files (ext2fs only)
be: Ад&наўленне файлаў (толькі ext2)

en: &Undo
be: &Адкаціць

en: &Unix format (LF)
be: Фармат &Unix (LF)

en: &Unsorted
be: &Без сартавання

en: &Up
be: &Угору

en: &Update
be: &Састарэлыя

en: &Use ~/.netrc
be: &Выкарыстоўваць ~/.netrc

en: &User
be: &Карыстальніцкі

en: &User defined:
be: Паводле &карыстальніка:

en: &User menu
be: &Меню карыстальніка...

en: &User menu...
be: &Меню карыстальніка...

en: &Using shell patterns
be: &Ужыць выразы shell

en: &Verbose operation
be: Дэталі аперацы&яў

en: &Version
be: &Версiя

en: &Vertical
be: &Вертыкальнае

en: &View
be: &Прагляд

en: &View - F3
be: Пра&гляд - F3

en: &Virtual FS...
be: Віртуальныя &ФС...

en: &Whole words
be: Толькі поўныя &словы

en: &Windows/DOS format (CR LF)
be: Фармат &Windows/DOS (CR LF)

en: &XTerm window title
be: &Загаловак xterm

en: &Yes
be: &Так

en: 'ispell' s&pell check
be: &Кантроль правапісу

en: (chdir first)
be: (спачатку chdir)

en: (stalled)
be: (завяз)

en: (strict rfc959)
be: (абмежаванне rfc959)

en: * on keypad
be: * на лічбавых клавішах

en: + on keypad
be: + на лічбавых клавішах

en: +number
be: +лічба

en: -  < No translation >
be: -  < Без перакадавання >

en: - on keypad
be: - на лічбавых клавішах

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate
       Viewer:       viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
be: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} i {ATTR} могуць быць прапушчаны, будуць выкарыстованы значэнні па змаўчанні
    
     Ключавыя словы:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate
       Viewer:       viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: 7 bits
be: 7 бітаў

en: 7-bit ASCII
be: 7-бiтны ASCII

en: < Auto >
be: < Аўтаматычна >

en: < Reload Current Syntax >
be: < Перагрузіць бягучы сінтаксіс >

en: <Unknown group>
be: <Невядомая група>

en: <Unknown user>
be: <Невядомы карыстальнік>

en: <readlink failed>
be: <памылка чытання спасылкі>

en: A file already exists with this name
be: Файл ужо існуе з такой назвай

en: A&bout...
be: &Аб праграме

en: A&ll
be: &Усе

en: A&ll charsets
be: Ус&е кадыроўкі

en: A&ppend
be: &Дапісаць

en: A&uto save panels setup
be: Аўтазахаванне наладак панэлі

en: A&uto save setup
be: &Аўтазахаванне налад

en: A1 key
be: A1 ключ

en: Aborted transfer would be successful.
be: Перадача паспяхова перарваная.

en: Aborting transfer...
be: Перарыванне перадачы...

en: About
be: Аб

en: Accessed:  %s
be: Зварот:      %s

en: Account:
be: Рахунак:

en: Active VFS directories
be: Актыўныя каталогі ВФС

en: Add to external panelize
be: Дадаць у спіс каманд

en: Add to hotlist
be: Дадаць у хуткі доступ

en: All charsets
be: Усе кадыроўкі

en: Alwa&ys
be: &Заўсёды

en: Ampersand
be: Амперсанд

en: An error occured while migrating user settings: %s
be: Адбылася памылка пры пераносе настроек карыстальніка: %s

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Are you sure you want to remove this entry?
be: Жадаеце выдаліць?

en: Asterisk
be: Зорка

en: At sign
be: знак At

en: Authentication failed
be: памылка аўтэнтыфікацыi

en: Auto m&enus
be: Аўтаматычныя &меню

en: Back from &declaration
be: &Вярнуцца да дэкларацыi

en: Background Jobs
be: Заданні ў фоне

en: Background process error
be: Памылка фонавага працэсу

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
be: Фонавы працэс запытвае болей аргументаў,
    чым мы можам кантраляваць.

en: Background process:
be: Працэс у фоне:

en: Background process: File exists
be: Фонавы працэс: файл iснуе

en: Background protocol error
be: Памылка фонавага пратаколу

en: Backslash key
be: клавіша Backspace

en: Backspace key
be: Клавіша Backspace

en: Block Size
be: Памер блока

en: Block is large, you may not be able to undo this action
be: Блок занадта вялікі, вы не зможаце адмяніць гэта дзеянне

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
be: Абедзве панэлі мусяць быць у рэжыме спісу,
    каб выкарыстоўваць гэтую каманду

en: Built with GLib %d.%d.%d
be: Скампіляваны з бібліятэкай GLib версіі %d.%d.%d

en: ButtonBar|Ascii
be: Ascii

en: ButtonBar|Copy
be: Капр

en: ButtonBar|Delete
be: Выдаліць

en: ButtonBar|Dynamc
be: Дынамч

en: ButtonBar|Edit
be: ButtonBar|Рэдгвц

en: ButtonBar|Forget
be: Забыць

en: ButtonBar|Format
be: Фармат

en: ButtonBar|Goto
be: Перайсці

en: ButtonBar|Help
be: ButtonBar|Дапамога

en: ButtonBar|Hex
be: Hex

en: ButtonBar|HxSrch
be: ШсПошк

en: ButtonBar|Index
be: Раздзелы

en: ButtonBar|Mark
be: Пазнч

en: ButtonBar|Menu
be: Меню

en: ButtonBar|Merge
be: ButtonBar|Зліць

en: ButtonBar|Mkdir
be: НвКтлаг

en: ButtonBar|Move
be: Перамясціць

en: ButtonBar|Options
be: ButtonBar|Опцыi

en: ButtonBar|Parse
be: Фільтр

en: ButtonBar|Prev
be: Папр

en: ButtonBar|PullDn
be: МенюМС

en: ButtonBar|Quit
be: Выхад

en: ButtonBar|Raw
be: Зыходны

en: ButtonBar|RenMov
be: Перанос

en: ButtonBar|Replac
be: Замена

en: ButtonBar|Rescan
be: Перагл

en: ButtonBar|Rmdir
be: ВыдКтлг

en: ButtonBar|Save
be: Захвц

en: ButtonBar|Search
be: Пошук

en: ButtonBar|Static
be: Статыч

en: ButtonBar|UnWrap
be: Разгарн

en: ButtonBar|Unform
be: Не фарм

en: ButtonBar|View
be: Прагляд

en: ButtonBar|Wrap
be: Згарн

en: C&hange time
be: Час змены &атрыбутаў

en: C&hmod
be: Правы &доступу

en: C&lear marked
be: &Ачысціць пазначанае

en: C&ompare files
be: &Параўнаць файлы

en: C&onfirmation...
be: &Пацверджанне...

en: C&ontinue
be: Пра&цягнуць

en: C1 key
be: C1 ключ

en: Cache directory:
be: Дырэкторыя кэшаваных дадзеных

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot accept this key
be: Немагчыма прыняць гэтую клавішу

en: Cannot change directory
be: Немагчыма змяніць каталог

en: Cannot chdir to "%s"
be: Немагчыма перайсці ў "%s"

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
be: Немагчыма перайсці ў "%s"
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць доступ "%s"
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць рэжым доступу мэтавага файла "%s"
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка "%s"
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка мэтавага каталога "%s"
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка мэтавага файла "%s"
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
be: Немагчыма закрыць зыходны файл "%s"
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
be: Немагчыма закрыць мэтавы файл "%s"
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
be: Немагчыма скапіяваць цыклічную сімвалічную спасылку
    %s

en: Cannot create %s directory
be: Немагчыма стварыць каталог %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
be: Не ўдаецца стварыць рэзервовую копію файла
    %s%s
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць спецыяльны файл "%s"
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавы каталог "%s"
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавай файл "%s"
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавую сiмв спасылку "%s"
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы камандны файл
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл адрозненняў
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
be: Немагчыма стварыць часовы каталог мэты %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл зліцця
    %s

en: Cannot delete file "%s"
    %s
be: Немагчыма выдалiць файл "%s"
    %s

en: Cannot execute command
be: Памылка пры выкананні каманды

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
be: Немагчыма выконваць каманды на нелакальных файлавых сістэмах

en: Cannot execute sort command
be: Немагчыма выканаць каманду sort

en: Cannot fetch a local copy of %s
be: Немагчыма атрымаць лакальную копію %s

en: Cannot find node %s in help file
be: Немагчыма знайсці вузел %s у файле дапамогі

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці зыходнага файла "%s"
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці мэтавага файла "%s"
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
be: Немагчыма атрымаць памер/правы доступу для файла %s

en: Cannot insert file
be: Немагчыма ўставіць файл

en: Cannot invoke command.
be: Немагчыма выканаць каманду.

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
be: Не ўдаецца загрузіць малюнак блокаў з:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
be: Не ўдаецца загрузіць малюнак инодаў з:
    %s

en: Cannot make stable symlinks acrossnon-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
be: Немагчыма стварыць устойлівыя сiмв спасылкі праз нелокальные файлавыя сістэмы:
    
    Опцыя "Устойлівыя сімвалічныя спасылкі" будзе адменена

en: Cannot make the hardlink
be: Немагчыма стварыць жорсткую спасылку

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясціць каталог "%s" у "%s"
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясьціць файл "%s" у "%s"
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
be: Немагчыма адкрыць "%s"
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
be: Немагчыма адкрыць %s-архіў
    %s

en: Cannot open %s for reading
be: Не атрымоўваецца адчыніць %s для чытання

en: Cannot open cpio archive
    %s
be: Немагчыма адкрыць cpio-архіў
    %s

en: Cannot open file "%s"
be: Не ўдаецца адкрыць файл "%s"

en: Cannot open file %s
be: Не магу адкрыць файл %s

en: Cannot open file %s
    %s
be: Немагчыма адкрыць файл %s
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
be: Не магу адкрыць файл для запісу: %s

en: Cannot open file%s
    %s
be: Немагчыма адкрыць файл %s
    %s

en: Cannot open named pipe %s
be: Немагчыма адкрыць менаваны канал %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
be: Немагчыма адкрыць канал для чытання: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
be: Немагчыма адкрыць канал для запісу: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
be: Немагчыма адкрыць зыходны файл "%s"
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
be: Немагчыма адкрыць tar-архіў
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
be: Немагчыма адкрыць файл %s для запісу:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
be: Гэтую аперацыю немагчыма выканаць на ".."!

en: Cannot overwrite directory "%s"
be: Немагчыма перапісаць каталог "%s"

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
be: Немагчыма перапісаць каталог "%s"
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
be: Немагчыма перапісаць файл "%s"
    %s

en: Cannot parse:
be: Немагчыма прааналізаваць:

en: Cannot read directory contents
be: Немагчыма прычтаць змест каталога

en: Cannot read source file"%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходны файл "%s"
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходную спасылку "%s"
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
be: Немагчыма выдалiць каталог "%s"
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясціць файл "%s"
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
be: Немагчыма выканаць гэтую каманду, знаходзячыся не ў лакальным каталогу

en: Cannot save file
be: Не ўдаецца захаваць файл

en: Cannot save file %s:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл: %s
    %s

en: Cannot save file:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл:
    %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
be: Немагчыма выставіць правы на каталог %s

en: Cannot spawn child process
be: Немагчыма спарадзіць дачэрні працэс

en: Cannot stat "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці "%s"
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці файла "%s"
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці зыходнага каталога "%s"
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці зыходнага файла "%s"
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
be: Немагчыма атрымаць ўласцівасці месца прызначэння
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
be: Немагчыма перакласці з %s у %s

en: Cannot view: not a regular file
be: Прагляд немагчымы: незвычайны файл

en: Cannot write target file "%s"
    %s
be: Немагчыма запісаць мэтавай файл "%s"
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
be: Немагчыма запісаць у файл %s:
    %s

en: Caret
be: карэтка

en: Cas&e sensitive
be: Улік р&эгістра

en: Case &insensitive
be: Без &уліку рэгістра

en: Case &sensitive
be: Улiк рэ&гiстра

en: Case s&ensitive
be: З улікам рэ&гістра

en: Case sens&itive
be: Улік рэ&гістра

en: Case sensi&tive
be: Улік &рэгістру

en: Cd follows lin&ks
be: Змена &каталога па спасылках

en: Ch&own
be: Пра&вы

en: Change &to
be: Пера?йсці

en: Change line breaks to:
be: Новы радок скончаны на:

en: Changed:   %s
be: Зменены:     %s

en: Changes to file lost
be: Змены для файла страчаны

en: Check &POSIX new line
be: Праверыць &POSIX новы радок.

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
be: Праверце ўваходныя дадзеныя! Некаторыя з параметраў роўныя NULL!

en: Child died unexpectedly
be: Дзіцячы працэс памёр нечакана

en: Chmod command
be: Каманда chmod

en: Choose codepage
be: Выбар кадыроўкі

en: Choose syntax highlighting
be: Выберыце падсветку сінтаксісу

en: Chown advanced command
be: Пашыраная каманда chown

en: Chown command
be: Каманда chown

en: Classic pro&gressbar
be: Звычайны індыкатар пра&грэсу

en: Co&mplete: show all
be: Дапа&ўненне: паказваць усё

en: Co&py to clipfile
be: &Капіяваць у файл

en: Colon
be: двукроп'е

en: Color options
be: Параметры колеру

en: Comma
be: Коска

en: Command
be: Каманда

en: Command &history
be: &Гісторыя каманднага радка

en: Command &prompt
be: &Камандны радок

en: Compare directories
be: Параўнаць каталогі

en: Completion/M-tab
be: Заканчэнне/M-Tab

en: Compute tota&ls
be: Падлічваць а&гульны памер

en: Con&tinue
be: &Працягваць

en: Config directory:
be: Дырэкторыя канфігурацыі

en: Configure options
be: Параметры канфігурацыі

en: Confir&m before saving
be: П&ацверджанне запісу файла

en: Confirm replace
be: Пацвердзіць замену

en: Confirm save file: "%s"
be: Пацвердзіце захаванне файла: "%s"

en: Confirmation
be: Запыт пацверджання

en: Confirmation|&Delete
be: Вы&даленне

en: Confirmation|&Execute
be: В&ыканаць

en: Confirmation|&History cleanup
be: Ачысцiць &гiсторыю

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
be: Выдалiць спіс &каталогаў

en: Confirmation|E&xit
be: Вы&хад

en: Confirmation|O&verwrite
be: &Перазапіс

en: Console output
be: Кансольны друк

en: Content:
be: Змест:

en: Continue from beginning?
be: Працягнуць з пачатку?

en: Cop&y
be: &Капiраваць

en: Cop&y to file...
be: &Капіяваць у файл...

en: Copies to
be: Адправіць копіі адрасатам

en: Copy "%s" directory to:
be: Капіраваць каталог "%s" у:

en: Copy to clipboard
be: Капіяваць у буфер

en: Copyright (C) 1996-2010 the Free Software Foundation
    
                A user friendly text editor
             written for the Midnight Commander
be:     Copyright (C) 1996-2010 the Free Software Foundation
    
     Тэкставы рэдактар з сяброўскім інтэрфейсам карыстальніка.
                  Створаны для Midnight Commander.

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
be: Пашкоджаны загаловак cpio знойдзены ў
    %s

en: Create a new Directory
be: Стварыць новы каталог

en: Current text was modified without a file save
    Continue discards these changes
be: Бягучы тэкст быў зменены без захавання файла
    Працягнуць з стратай гэтых зменаў

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
be: Бягучы тэкст быў мадыфікаваны і не захаваны.
    Працяг аперацыі прывядзе да страты зменаў.

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
be: Бягучы тэкст быў зменены без захавання файла.
    Працягнуць з стратай гэтых зменаў.

en: Cursor beyond end of line
be: Курсор за канец радка

en: Cut to clipboard
be: Выразаць у буфер

en: Data directory:
be: Дырэкторыя дадзеных:

en: Data types:
be: Тып дадзеных:

en: Debug
be: Адладка

en: Delete %s?
be: Выдаліць %s?

en: Delete key
be: Клавіша Delete

en: Delete macr&o...
be: Выдаліць макрас...

en: Delete macro
be: Выдаленне макраса

en: Delete on keypad
be: Delete на лічбавых клавішах

en: Delete:
be: Выдалiць:

en: Deleting
be: Выдаляем

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
be: Прызначэнне "%s" павінна быць каталогам
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
be: Тып прылады: major %lu, minor %lu

en: Device:    %s
be: Прылада:     %s

en: Di&rectory hotlist
be: &Спіс каталогаў

en: Di&ve into subdir if exists
be: &Унутр падкаталога, калі ёсць

en: DialogTitle|Copy
be: Капіраванне

en: DialogTitle|Delete
be: Выдаленне

en: DialogTitle|History cleanup
be: DialogTitle|Ачыстка гісторыi

en: DialogTitle|Move
be: Перамяшчэнне

en: Diff Options
be: Diff опцыi

en: Diff algorithm
be: Diff алгарытм

en: Diff extra options
be: Diff дадатковыя опцыі

en: Directory %s is not owned by you
be: Вы не ўладальнік каталога %s

en: Directory cache expired for %s
be: Кэш каталога састарэў для %s

en: Directory hotlist
be: Спіс каталогаў

en: Directory label
be: Пазнака каталога

en: Directory label:
be: Пазнака каталога:

en: Directory path
be: Шлях да каталога

en: Directory path:
be: Шлях да каталога:

en: Directory scanning
be: Шлях да каталога

en: Directory tree
be: Дрэва каталогаў

en: Disable mouse support in text version
be: Адключыць падтрымку мышы ў тэкставай вэрсіі

en: Disables subshell support
be: Адключыць падтрымку ўбудаванай каманднай абалонкі

en: Display bits
be: Адлюстраванне сімвалаў

en: Displays the current version
be: Адлюстраваць бягучую вэрсіі

en: Do you really want to execute?
be: Вы сапраўды жадаеце выканаць гэта?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
be: Вы сапраўды жадаеце выйсці з Midnight Commander?

en: Do you want clean this history?
be: Вы жадаеце ачысціць гэтую гісторыю?

en: Dollar sign
be: Знак даляра

en: Domain:
be: Дамен:

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
be: Немагчыма загрузiць файл вызначэнняў клавіш, выкарыстованы  вызначэння клавіш па змаўчанні

en: Dot
be: Кропка

en: Down arrow key
be: Стрэлка ўніз

en: Down arrow keypad
be: Стрэлка ўніз на лічбавых клавішах

en: Dup failed
be: Памылка дублявання канала

en: Dynamic paragraphing
be: Дынаміч. разбіўка параграфу

en: E&xit
be: Вы&хад

en: E&xternal panelize
be: &Вонкавая панэлізацыя

en: ERROR:
be: ПАМЫЛКА:

en: Edit
be: Праўка

en: Edit &extension file
be: Файл па&шырэнняў

en: Edit &menu file
be: Файл мен&ю

en: Edit Save Mode
be: Рэжым захавання

en: Edit hi&ghlighting group file
be: Рэдагаваць файл расфар&боўкі імёнаў

en: Edit is disabled
be: Праўка забаронена

en: Edit s&ymlink
be: Рэдагаванне сі&мвалічнай спасылкі

en: Edit symlink
be: Праўка спасылкі

en: Edit:
be: Праўка:

en: Editor options
be: Налады рэдактара

en: Edits one file
be: Рэдагуе адзін файл

en: Empty output from child filter
be: Пусты вывад ад працэса-нашчадка фільтра

en: Ena&ble ignore directories:
be: &Iгнараваць каталогi:

en: Enables subshell support (default)
be: Уключыць падтрымку ўбудаванай каманднай абалонкі (прадвызначана)

en: Encod&ing...
be: &Кадыроўка...

en: End key
be: Клавіша End

en: End on keypad
be: End на лічбавых клавішах

en: Enter command label:
be: Увядзіце назву каманды:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
be: Увядзіце назву прылады (без /dev/), на якой
    аднаўляць файлы пасля выдалення (дробязі па F1):

en: Enter directory name:
be: Увядзіце імя каталога:

en: Enter file name:
be: Увядзіце імя файла:

en: Enter line:
be: Увядзіце нумар радка:

en: Enter machine name (F1 for details):
be: Увядзіце імя кампутара (F1 для падрабязнасьцяў):

en: Enter on keypad
be: Enter на лічбавых клавішах

en: Enter replacement string:
be: Калі ласка, увядзіце радок замены:

en: Enter search string:
be: Увядзіце радок для пошуку:

en: Enter shell command(s):
be: Увядзіце каманду(ы) абалонкі:

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
be: Увядзіце параметры сартавання (man sort (1)), падзялёныя прабеламі:

en: Equal
be: роўна

en: Error
be: Памылка

en: Error %s creating directory %s
be: Памылка %s стварэння каталагу %s

en: Error %s removing directory %s
be: Памылка %s выдалення каталагу %s

en: Error calling program
be: Памылка выкліку праграмы

en: Error dup'ing old error pipe
be: Памылка дублявання старога каналу памылак

en: Error in file %s on line %d
be: Памылка ў файле %s у радку %d

en: Error reading %s
be: Памылка пры чытанні %s

en: Error reading from pipe: %s
be: Памылка чытання з каналу: %s

en: Error reported after abort.
be: Адзначана памылка пасля перарывання.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
be: Памылка закрыцця файла:
    %s
    Дадзеныя могуць быць запісаныя, так і не

en: Error writing to pipe: %s
be: Памылка запісу ў канал: %s

en: Esc key mode
be: Рэжым клавішы Esc

en: Escape key
be: клавіша Escape

en: Event system already initialized
be: Сістэма падзей ужо ініцыялізаваная

en: Event system not initialized
be: Сістэма падзей не ініцыялізаваная

en: Exclamation mark
be: Клічнiк

en: Executable &first
be: Выкананые  ўперад

en: Existing filename (filename symlink will point to):
be: Назва існуючага файла (для спасылкі):

en: Ext2lib error
be: Памылка Ext2lib

en: Extension file edit
be: Рэдагаваць файла пашырэнняў

en: External command
be: Знешняя каманда

en: External panelize
be: Вонкавая панэлізацыя

en: F&ull 8 bits input
be: По&ўны 8-бітны ўвод

en: FT&P link...
be: &FTP-злучэнне

en: FTP to machine
be: FTP-злучэнне з выдаленай машынай

en: FTP: Account required for user %s
be: FTP: Рахунак патрабуецца для %s

en: FTP: Password required for %s
be: FTP: Патрабуецца пароль для %s

en: Failed to initialize event system
be: Памылка ініцыялізацыі сістэмы падзей

en: Failed to run:
    %s
be: Не атрымалася выканаць:
    %s

en: False:
be: Хлусня:

en: File
be: Файл

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
be: Файл "%s" ўжо раз рэдагавалася:
    Карыстальнік: %s
    Код працэсу: %d

en: File "%s" is too large
be: Файл "%s" занадта вялікі

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
be: Файл %s у бягучым каталогу не належыць root'у цi Вам, і даступны іншым
    на запіс. Выкарыстанне такога файла непрыймальна з пункту гледжання бяспекі.

en: File &types
be: &Тыпы файлаў

en: File exists
be: Файл існуе

en: File has hard-links. Detach before saving?
be: Файл мае жорсткія сувязi. Адлучыць перад захаваннем?

en: File highlight
be: Падсветка файлаў

en: File listin&g
be: &Спіс файлаў

en: File locked
be: Файл заблакаваны

en: File name:
be: Iмя файлу:

en: File operation options
be: Параметры файлавых аперацый

en: File was modified. Save with exit?
be: Файл быў зменены. Захаваць пры выхадзе?

en: File: %s
be: Файл: %s

en: FileOperation|Copy
be: Капіраваць

en: FileOperation|Delete
be: Выдаліць

en: FileOperation|Move
be: Перамясціць

en: Filename:
be: Імя файла:

en: Files processed: %zu of %zu
be: Апрацавана файлаў: %zu з %zu

en: Files tagged, want to cd?
be: Файлы пазначаныя, замяніць каталог?

en: Filesystem: %s
be: Ф.сістэма:   %s

en: Fill tabs with &spaces
be: &Запаўняць табуляцыю прагаламі

en: Filter
be: Фільтр

en: Filter command and arguments:
be: Фільтр каманды і аргументаў:

en: Filtered view
be: Адфільтраванае гледжанне

en: Find *.orig after patching
be: Адшукаць арыгіналы (*.orig) пасля каманды patch

en: Find File
be: Пошук файла

en: Find SUID and SGID programs
be: Адшукаць праграмы з усталяванымі SUID/SGID бітамі

en: Find rejects after patching
be: Знайсці карэктуры, адкінутыя камандай patch

en: Finished
be: Скончана

en: Finished (ignored %zd directory) | Finished (ignored %zd directories)
be[0]: Скончана (праігнараваны %zd каталог)
be[1]: Скончана (праігнаравана %zd каталога)
be[2]: Скончана (праігнаравана %zd каталогаў)
be[3]: Скончана (праігнаравана %zd каталогаў)

en: Fir&st hit
be: Да першага ува&ходжання

en: Flag
be: Сцяг

en: Follow &links
be: &Рухацца па спасылках

en: For&mat
be: &Фармат

en: For&ward to declaration
be: &Уперад да дэкларацыi

en: Forces xterm features
be: Навязвае ўласцівасці xterm

en: Format error on file Extensions File
be: Памылка ў фармаце файла Пашырэнняў файлаў

en: Found: %ld
be: Знойдзена: %ld

en: Fr&ee VFSs now
be: В&ызваліць ВФС зараз

en: Full 8 bits output
be: Поўны 8-бітны вывад

en: Function key 1
be: Функцыянальная 1

en: Function key 10
be: Функцыянальная 10

en: Function key 11
be: Функцыянальная 11

en: Function key 12
be: Функцыянальная 12

en: Function key 13
be: Функцыянальная 13

en: Function key 14
be: Функцыянальная 14

en: Function key 15
be: Функцыянальная 15

en: Function key 16
be: Функцыянальная 16

en: Function key 17
be: Функцыянальная 17

en: Function key 18
be: Функцыянальная 18

en: Function key 19
be: Функцыянальная 19

en: Function key 2
be: Функцыянальная 2

en: Function key 20
be: Функцыянальная 20

en: Function key 21
be: Функцыянальная 21

en: Function key 22
be: Функцыянальная 22

en: Function key 23
be: Функцыянальная 23

en: Function key 24
be: Функцыянальная 24

en: Function key 3
be: Функцыянальная 3

en: Function key 4
be: Функцыянальная 4

en: Function key 5
be: Функцыянальная 5

en: Function key 6
be: Функцыянальная 6

en: Function key 7
be: Функцыянальная 7

en: Function key 8
be: Функцыянальная 8

en: Function key 9
be: Функцыянальная 9

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
be: GNU Midnight Commander ужо выконваецца
    на гэтым тэрмінале.
    Унутраная абалонка будзе адключана.

en: Getting file
be: Атрыманне файла

en: Go to matching &bracket
be: Ісці да парнай &дужкі

en: Goto
be: Перайсцi

en: Goto line
be: Перайсці да радка

en: Goto line (left)
be: Перайсці да лініі (злева)

en: Goto line (right)
be: Перайсці да лініі (справа)

en: Great than
be: Болей чым

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
be: Выдатна! У вас ёсць поўная база апісанняў тэрміналаў!
    Усе вашыя клавішы працуюць добра.

en: Grepping in %s
be: Шукаем у %s

en: Group
be: Група

en: Group name
be: Імя групы

en: Group name:
be: Назва групы:

en: Group not empty.
    Remove it?
be: Група не пустая.
    Выдаліць яе?

en: H&intbar visible
be: Радок падказк&і

en: He&xadecimal offset
be: З&рушэнне (шаснаццатковае)

en: Help
be: Дапамога

en: Help file format error
be: Памылка ў фармаце файла дапамогі

en: Hexadecimal
be: Шаснаццатковы

en: Highlighting groups file edit
be: Рэдагаванне файла груп падсветкi

en: History
be: Гісторыя

en: Home key
be: Клавіша Home

en: Home on keypad
be: Home на лічбавых клавішах

en: Hotlist Load
be: Загрузка спісу хуткага доступу

en: If &size differs
be: якія адрозніваюцца па &Даўжыні

en: Ignore &space change
be: Ігнараваць &змены ў прабелах

en: Ignore all &whitespace
be: І&гнараваць усе прабелы

en: Ignore tab &expansion
be: Ігнараваць &табуляцыі

en: In se&lection
be: Інвер&сія

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
be: Быў атрыманы няпоўны файл. Захаваць?

en: Inconsistent extfs archive
be: Няўзгоднены архіў extfs

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
be: Няўзгодненая жорсткая спасылка
    %s
    у архіве cpio
    %s

en: Inconsistent tar archive
be: Супярэчлівы tar-архіў

en: Information
be: Інфармацыя

en: Input / display codepage:
be: Кодавая старонка:

en: Insert &date/time
be: Уставіць &Дату/час

en: Insert &literal...
be: Уставіць &літэрал...

en: Insert file
be: Уставіць файл

en: Insert key
be: Клавіша Insert

en: Insert literal
be: Устаўце літарал

en: Insert on keypad
be: Insert на лічбавых клавішах

en: Internal bug: Double start of link area
be: Унутраная памылка: двайны пачатак вобласці спасылкі

en: Internal error:
be: Унутраная памылка:

en: Invalid source pattern `%s'
be: Няправільны ўзор "%s"

en: Invalid token number %d
be: Няправільны такен нумар %d

en: Invalid value
be: Памылковае значэнне

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
be: Здаецца, што ўсе Вашыя клавішы зараз
    працуюць нармальна. Выдатна.

en: L&ynx-like motion
be: Навігацыя ў стылі L&ynx

en: Label for "%s":
be: Пазнака для "%s":

en: Launches the file viewer on a file
be: Запускае праграму прагляду для файла

en: Layout
be: Вонкавы выгляд

en: Learn &keys...
be: В&ызначэнне клавіш...

en: Learn keys
be: Вывучэнне клавіш

en: Left arrow key
be: Стрэлка ўлева

en: Left arrow keypad
be: Стрэлка ўлева на лічбавых клавішах

en: Left brace
be: Левая фiгурная дужка

en: Left bracket
be: Левая квадратная дужка

en: Left parenthesis
be: Левая дужка

en: Less than
be: Меней чым

en: Link
be: Спасылка

en: Link %s to:
be: Спасылка %s на :

en: Links:     %d
be: Спасылак:    %d

en: Listing mode
be: Фармат спісу файлаў

en: Load
be: Загрузiць

en: Load definitions of key bindings from specified file
be: Загрузіць вызначэння прывязкаў клавішаў з указанага файла

en: Load syntax file
be: Загрузіць файл сінтаксісу

en: Location:  %Xh:%Xh
be: Месца:       %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
be: Весці пратакол дыялёгу з FTP у файл

en: Ma&rk moves down
be: Адзнака перамяшчае курс&ор

en: Macro not deleted
be: Макрас не быў выдалены

en: Mail
be: Пошта

en: Main options
be: Галоўныя наладкi

en: Malformed regular expression
be: Рэгулярны выраз сфармаваны памылкова

en: Mark &all
be: Пазначыць &усе

en: Menu edit
be: Меню рэдагавання

en: Menu&bar visible
be: &Лінейка меню

en: Mi&x all files
be: Змешваць &файлы/каталогі

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
be: Midnight Commander ў цяперашні час закрываецца.
    Захаваць змянены файл?

en: Minus
be: Мiнус

en: Mkdi&r autoname
be: Аўто&імя каталога

en: Mo&ve
be: &Перамясціць

en: Mode
be: Рэжым

en: Mode:      %s (%04o)
be: Правы:       %s (%04o)

en: Modified:  %s
be: Мадзiфiц.:   %s

en: More parsing errors will be ignored.
be: Астатнія памылкі аналізу будуць праігнараваныя.

en: Move "%s" directory to:
be: Перамясціць каталог "%s" у:

en: Moving %s
be: Пераносім %s

en: Name
be: Імя

en: Name of new group:
be: Імя новай групы:

en: Name:
be: Імя:

en: Navigation
be: Навігацыя

en: New &entry
be: Новы &элемент

en: New &group
be: Новая &група

en: New hotlist entry
be: Новы пункт у спісе

en: New hotlist group
be: Новая група хуткага доступу

en: Nl
be: Кс

en: No arguments given to the viewer.
be: Не зададзены аргументы для праглядчыка.

en: No node information
be: Няма інфармацыі пра іноды

en: No space information
be: Няма інфармацыі пра прастору

en: No suitable entries found in %s
be: Не знойдзена прыдатных элементаў у %s

en: Non&e
be: ні&Воднага

en: None
be: Адключаны

en: Normal
be: Нармальны

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
be: Гэта не xterm і не кансоль Linux;
    панэлі не могуць быць адключаны.

en: Not implemented yet
be: Яшчэ не рэалізавана

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
be: Коль-ць такенаў да замены не роўна да ліку знойдзеных такенаў

en: Number sign #
be: Знак нумара #

en: OK
be: Так

en: On
be: На

en: On dum&b terminals
be: На &тупых тэрміналах

en: Other 8 bit
be: Іншыя 8 bit

en: Other command
be: Новая каманда

en: Other options
be: Іншыя налады

en: Output lines:
be: Падкi друка:

en: Overwrite all targets?
be: Перапісаць усе файлы?

en: Overwrite this target?
be: Перапісаць гэты файл?

en: Owner
be: Уладальнік

en: Owner name
be: Імя ўладальніка

en: Owner name:
be: Назва ўладальніка:

en: Owner:     %s/%s
be: Уладальнік:  %s/%s

en: Pa&ge scrolling
be: Старонкавае лiстанне

en: Pa&ste from clipfile
be: &Уставiць з файла

en: Page Down key
be: Клавіша Page Down

en: Page Down keypad
be: Page Down на лічбавых клавішах

en: Page Up key
be: Клавіша Page Up

en: Page Up keypad
be: Page Up на лічбавых клавішах

en: Pane&lize
be: Па&нэлізацыя

en: Panel options
be: Наладкі панэлі

en: Panel split
be: Разбіццё панэляў

en: Panels:
be: Панелi:

en: Parameter
be: Параметр

en: Password for \\%s\%s
be: Пароль для \\%s\%s

en: Password:
be: Пароль:

en: Paste output of external command
be: Уставіць вывад знешней каманды

en: Pause after run
be: Паўза пасля выканання

en: Pe&rcents
be: Працэнты

en: Perm
be: Правы

en: Permission
be: Атрыбуты

en: Permissions (octal):
be: Дазволы (васьмярковыя):

en: Pers&istent selection
be: Паста&янныя блокі

en: Pipe
be: Канал

en: Pipe close failed
be: Збой закрыцця каналу

en: Pipe failed
be: Памылка канала

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
be: Калі ласка, націсніце клавішу %s
    і пачакайце, пакуль гэтае паведамленне знікне.
    
    Затым націсніце яе яшчэ раз, каб упэўніцца,
    што справа ад яе назвы з'явілася 'Так'.
    
    Калі вы жадаеце перарваць навучанне, націсніце
    клавішу Esc і крыху пачакайце.

en: Plus
be: Плюс

en: Premature end of cpio archive
    %s
be: Заўчасны канец архіву cpio
    %s

en: Preserve &attributes
be: Захоўваць &атрыбуты

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
be: Націсніце ўсе пералічаныя клавішы. Пасля націска адшукайце,

en: Press any key to continue...
be: Для працягу націсніце любую клавішу...

en: Press any key:
be: Націсніце любую клавішу:

en: Press macro hotkey:
be: Націсніце гарачую клавішу для макраса:

en: Press the macro's new hotkey:
be: Націсніце новую клавішу для макраса:

en: Print configure options
be: Надрукаваць налады параметраў

en: Print data directory
be: Надрукаваць каталог дадзеных

en: Print extended info about used data directories
be: Надрукаваць пашыранаю інфармацыю аб выкарыстоўваных дадзеных каталогаў

en: Print last working directory to specified file
be: Надрукаваць апошні працоўны каталог у вызначаны файл

en: Question mark
be: Пытальнiк

en: Quick cd
be: Хуткая змена каталога

en: Quick search
be: Хуткі пошук

en: Quit
be: Выхад

en: Quotation mark
be: Знак цытаты

en: Re&gular expression
be: &Рэгулярны выраз

en: Re&verse files only
be: Ін&вертаваць толькі файлы

en: Reading failed
be: Чытанне не атрымалася

en: Record/Repeat &actions
be: Запіс/паўтор &дзеянняў

en: Reget failed, about to overwrite file
be: Збой дакачкі файла, файл будзе перапісаны

en: Regular expression error
be: Памылка рэгулярнага выраза

en: Relative symlin&k
be: Адносная сімвал&ічная спасылка

en: Remove:
be: Выдаліць:

en: Repeat last commands
be: Паўтарыць апошнюю каманду

en: Repeat times:
be: Колькасць паўтораў:

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace with:
be: Замяніць на:

en: Request to run in color mode
be: Запыт на запуск у каляровым рэжыме

en: Requests to run in black and white
be: Запыт на запуск у монахромным рэжыме

en: Resets soft keys on HP terminals
be: Скідае праграмныя клавішы на тэрміналах HP

en: Resolving symlink...
be: Вызначаецца сімвалічная спасылка...

en: Right arrow key
be: Стрэлка ўправа

en: Right arrow keypad
be: Стрэлка ўправа на лічбавых клавішах

en: Right brace
be: Правая фiгурная дужка

en: Right bracket
be: Правая квадратная дужка

en: Right parenthesis
be: Правая дужка

en: Rotating d&ash
be: Вярчальны &індыкатар

en: Run sort
be: Выканаць сартаванне

en: Running
be: Выконваецца

en: S&et marked
be: &Усталяваць пазначанае

en: S&hell link...
be: &Лучыва абалонкі

en: S&ingle press
be: Адзіно&чны націск

en: S&kip
be: П&рапусціць

en: S&kip hidden
be: Прапускаць скр&ытыя

en: S&wap panels
be: &Пераставіць панэлі

en: S&yntax file
be: Рэдагаванне файла сінтанксісу

en: SM&B link...
be: SM&B сувязь...

en: SMB link to machine
be: SMB-злучэнне з выдаленай машынай

en: SUB-DIR
be: ПАД-КАТАЛОГ

en: SYMLINK
be: СІМСПАСЫЛКА

en: Sa&fe delete
be: Бяспечнае в&ыдаленне

en: Save &as...
be: &Захаваць як...

en: Save &mode...
be: Рэжым &захавання...

en: Save As
be: Захаваць як

en: Save as
be: Захаваць як

en: Save block
be: Захаваць блок

en: Save file
be: Захаваць файл

en: Save file &position
be: Захаваць пазіцыю файла

en: Save macro
be: Захаваць макрас

en: Screen lis&t
be: Спіс &экранаў

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
be: Памер экрану %dx%d не падтрымліваецца.
    Праверце пераменную асяродздзя TERM.

en: Screens
be: Экраны

en: Sea&rch for content
be: По&шук па змесціва

en: Search
be: Пошук

en: Search &again
be: П&аўтор пошуку

en: Search done
be: Пошук скончаны

en: Search is disabled
be: Пошук адключаны

en: Search string not found
be: Радок пошуку не знойдзены

en: Searching
be: Скануем

en: Searching %s
be: Шукаем %s

en: Seeking to search result
be: Пераход да знойдзенага

en: Select
be: Адзначыць групу

en: Select &group
be: Адзначыць &групу

en: Select compare method:
be: Выберыце метад параўнання:

en: Set &all
be: Усталяваць &усе

en: Set &groups
be: Усталяваць &групы

en: Set &users
be: Усталяваць &карыстальнікаў

en: Set debug level
be: Усталяваць узровень адладкі

en: Set expression for filtering filenames
be: Задайце выраз для выбару імёнаў файлаў

en: Set initial line number for the internal editor
be: Усталяваць пачатковы нумар радка ва ўнутраным рэдактары

en: Setup
be: Настройка

en: Setup saved to %s
be: Налады захаваны ў %s

en: Shell &patterns
be: Ўзоры ў стылі &shell

en: Shell link to machine
be: Shell-злучэнне з выдаленай машынай

en: Show &backup files
be: Паказваць рэ&зервовыя файлы

en: Show &hidden files
be: Паказваць схаван&ыя файлы

en: Show directory s&izes
be: Паме&ры каталогаў

en: Show free sp&ace
be: Паказаць вол&ьнае месца

en: Show mc with specified skin
be: Адлюстраваць mc з названай скурай

en: Show mi&ni-status
be: Паказаць м&іні-статус

en: Simple s&wap
be: Просты &абмен

en: Size
be: Памер

en: Size:      %s
be: Памер:       %s

en: Ski&p all
be: прапусціць &усе

en: Slash key
be: клавiша Дзяленне

en: Slash on keypad
be: Slash на лічбавых клавішах

en: Sorry, I could not put the job in background
be: Выбачайце, зрабіць гэта ў фонавым рэжыме немагчыма

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
be: Выбачайце, немагчыма стварыць аўтарызаваныя паролем злучэнні зараз.

en: Sort
be: Сартаванне

en: Sort block
be: Сартаваць блок

en: Sort order
be: Парадак сартавання

en: Sort returned non-zero: %s
be: Сартаванне вярнула ненулявы код: %s

en: Source
be: Крыніца

en: Source "%s" is not a directory
    %s
be: Зыходны каталог "%s" каталогам не з'яўляецца
    %s

en: Source date: %s, size %llu
be: Зыходны: дата мадыфікацыі: %s, памер: %llu

en: Space key
be: клавіша Прабел

en: Specifies a color configuration
be: Вызначае наладкі колераў

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, underline, reverse, blink; append more with '+'
be: Стандартныя колеры:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray i white
    
    Пашыраные колеры, калi маюцца 256 колераў:
       color16 да color255, або rgb000 да rgb555 i gray0 да gray23
    
    Атрыбуты:
       bold, underline, reverse, blink; больш дадаць можна з '+'

en: Start at:
be: Стартаваць ад:

en: Starting linear transfer...
be: Запуск лінейнай перадачы...

en: Stopped
be: Спынены

en: Strip &trailing carriage return
be: Не ў&лічваць пераклады радкоў

en: Subgroup - press ENTER to see list
be: Падгрупа - націсніце ENTER каб прагледзець

en: Subject
be: Тэма

en: Switch &panels on/off
be: &Адключыць панэлі

en: Symbolic link
be: Сімвалічная спасылка

en: Symbolic link filename:
be: Назва сімвалічнай спасылкі:

en: Symlink `%s' points to:
be: Сімвалічная спасылка '%s' паказвае на:

en: Synta&x highlighting
be: Падсветка &сінтаксісу

en: Syntax &highlighting...
be: Вылучэнне &колерам сінтаксісу...

en: Syntax file edit
be: Рэдагаванне файла сінтанксісу

en: System data
be: Сістэмныя дадзеныя

en: Tab key
be: клавiша Tab

en: Tab spacing:
be: Iнтэрвал табаў:

en: Target
be: Мэта

en: Target date: %s, size %llu
be: Мэтавы: дата мадыфікацыі: %s, памер: %llu

en: Target file already exists!
be: Мэтавы файл ужо існуе!

en: Teach me a key
be: Навучыце мяне клавішы

en: Temporary files will be created in %s
be: Часовыя файлы будуць створаны ў %s

en: Temporary files will not be created
be: Часовыя файлы не будуць створаны

en: Terminal options
be: Наладкі тэрмiнала

en: The %%var macro has no default
be: Макрас %%var не мае значэння па змаўчанні

en: The %%var macro has no variable
be: Макрас %%var не мае зменнай

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
be: MC не можа перайсці ў каталог, які яму 
    паведаміў дачэрні працэс інтэрпрэтатару. Можа. вы
    выдалілі працоўны каталог ці далі сабе дадатковыя
    прывілеі доступу пры дапамозе каманды "su"?

en: The Midnight Commander
be: Midnight Commander

en: The TERM environment variable is unset!
be: Пераменная асяродку TERM не вызначана!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
be: Файл быў зменены іншым працэсам. Захаваць прымусова?

en: The file you are saving is not finished with a newline
be: Файл, якi вы захоўваеце, не скончаны новым радком

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
be: Фармат файла %smc.ext зменены з версіі 3.0. Магчыма, адбыўся збой пры ўсталёўцы. Калі ласка, вазьміце свежую копію з пакету Midnight Commander.

en: The shell is already running a command
be: Інтэрпрэтатар заняты выкананнем каманды

en: The shell is still active. Quit anyway?
be: Абалонка яшчэ актыўная. Усё роўна выйсці?

en: This function is not implemented
be: Гэтая функцыя не рэалізавана

en: Tilda
be: Цiлда

en: Time: %s  %s (%s)
be: Час: %s  %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs:
be: Тайм-аўт вызвалення VFS:

en: Timeout:
be: Інтэрвал:

en: To
be: Для

en: To run on slow terminals
be: Запуск на павольных тэрміналах

en: To&ggle mark
be: &Смянiць пазначанае

en: Toggle s&yntax highlighting
be: Уключыць/выключыць падсвятленне &сінтаксісу

en: Top level group
be: Група верхняга ўзроўню

en: Total: %s of %s
be: Усяго: %s з %s

en: Tries to use termcap instead of terminfo
be: Паспрабаваць выкарыстоўваць termcap замест terminfo

en: True:
be: Ісціна:

en: Two files are needed to compare
be: Трэба стварыць два файла для параўнання

en: Two files are required to evoke the diffviewer.
be: Два файла патрабуецца, каб выклікаць diffviewer.

en: Type `exit' to return to the Midnight Commander
be: Увядзіце `exit' для вяртанкаталоў Midnight Commander

en: Type writer wrap
be: Аўтаперанос

en: Type:      %s
be: Тып:         %s

en: U&nselect group
be: Зняць &адзнаку

en: UP--DIR
be: НАД-КАТАЛОГ

en: UTF-8 output
be: UTF-8 вывад

en: Unable to create event '%s'!
be: Немагчыма стварыць падзею '%s'!

en: Unable to create group '%s' for events!
be: Немагчыма стварыць групу падзей '%s'!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Не ўдалося загрузiць скуру '%s'.
    Загружана скура па змаўчанні

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Не ўдалося разабраць скуру '%s'.
    Загружана скура па змаўчанні

en: Unable to save setup to %s
be: Немагчына захаваць налады ў %s

en: Unable to save to file
be: Немагчыма захаваць у файл

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма выкарыстаць скуру '%s' з падтрымкай 256
    колераў на тэрмінале без падтрымкi 256 колераў.
    Загружана скура па змаўчанні

en: Undelete files on an ext2 file system
be: Аднаўленне файлаў на файлавай сістэме ext2

en: Underline
be: Падкрэсленне

en: Understrike
be: Падкрэсленне

en: Unexpected EOF on archive file
be: Нечаканы канец архіўнага файла

en: Unexpected end of file
    %s
be: Нечаканы канец файла
    %s

en: Unknown error in child
be: Невядомая памылка ў дзіцячым працэсе

en: Unknown tag on display format:
be: Невядомы тэг у фармаце адлюстравання:

en: Unmar&k
be: &Зняць пазначэнне

en: Unselect
be: Зняць адзнаку

en: Up arrow key
be: Стрэлка угору

en: Up arrow keypad
be: Стрэлка ўверх на лічбавых клавішах

en: Use &passive mode
be: Ужыць па&сіўны рэжым

en: Use SI si&ze units
be: Паказа&ць у адзінках СІ

en: Use internal edi&t
be: Убудаваны &рэдактар

en: Use internal vie&w
be: Убуд&аваны праглядчык

en: Use panel sort mo&de
be: Выкарыстоўваць сартаванне панэл&і

en: Use passive mode over pro&xy
be: Ужыць &пасіўны рэжым праз проксі

en: Use stickchars to draw
be: Псеўдаграфіка для малявання

en: User &mini status
be: Радок &міні-статусу ў фармаце карыстальніка

en: User data
be: Дадзеныя карыстальніка

en: User menu
be: Меню карыстальніка

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
be: Фармат карыстальніка выглядае памылковым, вяртаюся да стандартнага.

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Using the S-Lang library with terminfo database
be: З бібліятэкай S-Lang і з базай дадзеных terminfo

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
be: Выкарыстанне опцыі хуткай перазагрузкі можа не адлюстраваць
    бягучага зместу каталога. У гэтым выпадку трэба ўласна
    перазагрузіць каталог. Для дадатковай інфармацыі глядзіце
    дакументацыю (man).

en: Using the ncurses library
be: З бібліятэкай ncurses

en: Using the ncursesw library
be: З бібліятэкай ncursesw

en: Vie&w file...
be: Прагляд &файла...

en: View file
be: Прагляд файла

en: View:
be: Прагляд:

en: Virtual File System Setting
be: Налада Віртуальнай Файлавай Сістэмы

en: Virtual File Systems:
be: Віртуальная файлавая сістэма:

en: Visible tabs
be: Бачныя табы

en: Visible trailing spaces
be: Бачныя прабелы

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
be: Чаканне паўтору ... %d (Control-G для адмены)

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Warning -- ignoring file
be: Папярэджванне - файл ігнаруецца

en: Warning: Cannot change to %s.
be: Папярэджанне: Немагчыма перайсці ў %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
be: Увага: Памылковы сцяг %c у %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
be: Увага: Памылковы радок у %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
be: Увага: не ўдаецца загрузіць спіс кадовак

en: Warning: cannot open %s directory
be: Папярэджанне:  немагчыма адкрыць каталог '%s'

en: Which extension file you want to edit?
be: Які файл пашырэнняў Вы жадаеце рэдагаваць?

en: Which highlighting file you want to edit?
be: Які файл пашырэнняў Вы жадаеце рэдагаваць?

en: Which menu file do you want to edit?
be: Які файл меню вы хочаце змяніць?

en: Which syntax file you want to edit?
be: Які сінтаксіс файла вы жадаеце змяніць?

en: Wildcard search
be: wildcard-пошук

en: With builtin Editor
be: З убудаваным рэдактарам

en: With internationalization support
be: З падтрымкай інтэрнацыяналізацыі

en: With mouse support on xterm
be: З падтрымкай мышы ў xterm.

en: With mouse support on xterm and Linux console
be: З падтрымкай мышы ў xterm і кансолі Linux.

en: With multiple codepages support
be: З падтрымкай шматлікіх кодавых старонак

en: With optional subshell support
be: З апцыянальнай падтрымкай унутранай каманднай абалонкі

en: With subshell support as default
be: З падтрымкай унутранай каманднай абалонкі

en: With support for X11 events
be: З падтрымкай падзеяў X11

en: With support for background operations
be: З падтрымкай аперацый у тле

en: Word wrap line length:
be: Пазіцыя пераносу радкоў:

en: Wrap mode
be: Рэжым пераносу радкоў

en: You have %zd opened screen. Quit anyway? | You have %zd opened screens. Quit anyway?
be[0]: У вас %zd адкрыты экран. Усё роўна выйсці?
be[1]: У вас %zd адкрытых экрана. Усё роўна выйсці?
be[2]: У вас %zd адкрытых экранў. Усё роўна выйсці?
be[3]: У вас %zd адкрытых экранў. Усё роўна выйсці?

en: You have entered "%s"
be: Вы ўвялі "%s"

en: You have to chdir to extract files first
be: Папершае Вы павінны перайсці ў каталаг для вымання файлаў

en: You must first highlight a block of text
be: Вы павінны спачатку вылучыць блок тэксту

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
be: Вашы старыя налады былі перанесены з %s
    да рэкамендаваных Freedesktop дырэкторый.
    Для атрымання больш падрабязнай інфармацыі, калі ласка,
    наведайце http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: [dev]
be: [прыл]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
be: [гэты_каталог] [каталог_другой_панэлі]

en: `%s' is not a symbolic link
be: `%s' не сімвалічная спасылка

en: bytes transferred
be: байт перанесены

en: cd
be: Перайсці ў

en: directories
be: каталогі

en: directory
be: каталог

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
be: праўка сімвалічнай спасылкі, немагчыма выдаліць %s: %s

en: edit symlink: %s
be: праўка сімвалічнай спасылкі: %s

en: execute/search by group
be: запуск/пошук для групы

en: execute/search by others
be: запуск/пошук для іншых

en: execute/search by owner
be: запуск/пошук для ўладальн.

en: file
be: файл

en: files
be: файлы

en: files/directories
be: файлы/каталогі

en: fish: Connected, home %s.
be: fish: Злучэнне адбылося, хатні каталог %s.

en: fish: Disconnecting from %s
be: fish: Адлучэнне ад %s

en: fish: Getting host info...
be: fish: Атрыманне iнфармацыi хаста

en: fish: Handshaking version...
be: fish: Версія пацверджання сувязі...

en: fish: Local read failed, sending zeros
be: fish: Збой лакальнага чытання, дасылаюцца нулі

en: fish: Password is required for %s
be: fish: Патрабуецца пароль для %s

en: fish: Reading directory %s...
be: fish: Чытанне каталога %s...

en: fish: Sending initial line...
be: fish: Дасылаецца радок ініцыялізацыі...

en: fish: Sending password...
be: fish: Дасылаецца пароль...

en: fish: Setting up current directory...
be: fish: Усталёўваецца бягучы каталог...

en: fish: Waiting for initial line...
be: fish: Чакаецца радок ініцыялізацыі...

en: fish: store %s: sending command...
be: fish: запіс %s: дасылаецца каманда...

en: fish: storing file
be: fish: захаванне файла

en: fish: storing zeros
be: fish: захаванне нулёў

en: ftp anonymous password:
be: Пароль ананімнага FTP:

en: ftpfs directory cache timeout:
be: Тайм-аўт кэшу каталога FTP:

en: ftpfs: CWD failed.
be: ftpfs: збой пошуку бягучага працоўнага каталога.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
be: ftpfs: Адлучэнне ад %s

en: ftpfs: Invalid host name.
be: ftpfs: Памылковае імя сістэмы.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
be: ftpfs: Памылка рэгістрацыі карыстальніка %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
be: ftpfs: Чытанне каталога FTP %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
be: ftpfs: Памылка перарывання: %s

en: ftpfs: abort failed
be: ftpfs: збой перарывання

en: ftpfs: aborting transfer.
be: ftpfs: перарыванне перадачы.

en: ftpfs: connection interrupted by user
be: ftpfs: злучэнне перарванае карыстальнікам

en: ftpfs: connection to server failed: %s
be: ftpfs: збой далучэння да сервера: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
be: ftpfs: Немагчыма стварыць сокет: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
be: ftpfs: немагчыма ўсталяваць пасіўны рэжым

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
be: ftpfs: немагчыма вызначыць сімвалічную спасылку

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
be: ftpfs: памылка; няма куды перайсці на аварыйны рэжым

en: ftpfs: invalid address family
be: ftpfs: Памылковы тып адрасу

en: ftpfs: logged in
be: ftpfs: зарэгістраваны

en: ftpfs: making connection to %s
be: ftpfs: здзяйсняецца далучэнне да %s

en: ftpfs: sending login name
be: ftpfs: Дасылаецца імя карыстальніка

en: ftpfs: sending user account
be: ftpfs: дасылаецца звесткі рахунка

en: ftpfs: sending user password
be: ftpfs: Дасылаецца пароль карыстальніка

en: ftpfs: storing file
be: ftpfs: захаванне файла

en: group
be: група

en: key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
be: яе пры дапамозе Tab ці мышшу і націсніце прагал.

en: link: %s
be: спасылка: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
be: mail -s <Тэма> -c <Копii> <Каму>

en: no more memory while reallocating array
be: Не хапае памяці для

en: non-local vfs
be: нелакальная ВФС

en: not enough memory
be: Не хапае памяці

en: other
be: іншыя

en: owner
be: уладальнік

en: read by group
be: чытанне для групы

en: read by others
be: чытанне для іншых

en: read by owner
be: чытанне для ўладальн.

en: reconnect to %s failed
be: Памылка перападключэння да %s

en: sec
be: сек

en: set group ID on execution
be: устал. GID пры выкананні

en: set user ID on execution
be: устал. UID пры выкананні

en: sort|a
be: д

en: sort|e
be: р

en: sort|h
be: п

en: sort|i
be: I

en: sort|m
be: м

en: sort|n
be: н

en: sort|s
be: а

en: sort|u
be: б

en: sort|v
be: в

en: sticky bit
be: ліпкі (sticky) біт

en: symlink: %s
be: сімвалічная спасылка: %s

en: to:
be: у:

en: undelfs: error
be: undelfs: памылка

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
be: undelfs: загрузка інфармацыі аб выдаленых файлах %d inodes

en: undelfs: reading block bitmap...
be: undelfs: чытанне блоку бітавай мапы...

en: undelfs: reading inode bitmap...
be: undelfs: чытанне бітавай мапы inode...

en: vfs_info is not fs!
be: vfs_info не fs!

en: which keys are not marked with OK.  Press space on the missing
be: якія клавішы не маюць адзнакі Так. Для навучання клавішы абярыце

en: while allocating block buffer
be: пры выдзяленнi блочнага буфара

en: while calling ext2_block_iterate %d
be: пры вызаве ext2_block_iterate %d

en: while doing inode scan %d
be: пакуль робiцца сканаванне инода %d

en: while iterating over blocks
be: пры пераборы блокаў

en: while starting inode scan %d
be: пры запуску сканавання инода %d

en: write by group
be: запіс для групы

en: write by others
be: запіс для іншых

en: write by owner
be: запіс для ўладальн.

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
be: Файл ~/.netrc  мае няправільныя правы доступу.
    Выдаліце пароль ці выпраўце правы
